TOLERANCIJOS DIENA

Mūsų darželio bendruomenė palaiko iniciatyvą ugdyti vaikuose tolerantiškumą. Norėdami nuo mažens išmokyti vaikus tolerancijos, kasdien puoselėjame tradicines vertybes: pareigą, pagarbą, ištikimybę, pakantumą, supratingumą, atjautą. Mokome kurti grožį darbeliuose, piešiniuose, aplinkoje, tarpusavio santykiuose. Vaikams suprantamais žodžiais pasakojame, kas tai yra. Tai, ko išmokysime vaikus šiandien, turės didžiulės įtakos rytdienos visuomenei.
     Rudenį yra mažiau šviesos, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Šių metų lapkričio 16 dieną buvo minima tolerancijos diena. Tolerancijos dienos simbolis – „Tolerancijos žibintas“, skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą, kuris turi įveikti blogį.
     Būtent šią dieną įstaigos socialinė darbuotoja bei kolektyvas skatino ugdytinius suprasti ir kuo daugiau sužinoti apie toleranciją. Juk tik suvokus šio žodžio reikšmę ir esmę galime tapti tolerantiška visuomene.
Ugdytiniai grupėse aptarė žodžio ”Tolerancija” prasmę. Juk tai pakantumo, supratingumo, pagarbos, meilės, gerumo, mandagumo, draugiškumo sinonimas. Tai taip pat gebėjimas gerbti ir priimti asmenį/asmenis, kurie yra kitokie. Vaikai stengėsi suprasti, jog mus supantys žmonės yra skirtingi išvaizda, požiūriu, tikėjimu, tradicijomis, tačiau mes turime gebėti pripažinti šiuos skirtumus.
     Šią dieną buvo atliekami įvairūs darbeliai pasitelkiant pagrindinį šių metų simbolį – žibintą. Taip socialinės darbuotojos iniciatyva buvo sukurtas bendras žibintų stendas.