Visi mes skirtingi

Kovo 21 d. yra minima Pasaulinė Dauno sindromo diena.

Pasaulinė Dauno sindromo diena skirta visame pasaulyje didinti visuomenės supratimą apie Dauno sindromą, skatinti asmenų, turinčių Dauno sindromą, teisių, socialinės įtraukties ir gerovės palaikymą, žmonių toleranciją, dalijimąsi gerosiomis patirtimis bei paraginti kiekvieną iš mūsų išdrįsti pabūti kitokiais.

Nenurašyk, o palaikyk!

„GUDRUČIŲ“ grupės šeimų kūrybinių darbų paroda – „LIETUVOS PILYS“

Besiruošiant Lietuvos gimtadieniui šeimos turėjo kūrybinę namų užduotį, kartu su vaikais pagaminti Lietuvos pilis. Šios užduoties tikslas buvo ugdyti vaikų pilietiškumą, supažindinti su Lietuvoje esančiomis pilimis ir jų istorija. Vykdant tęstinumą grupėje taip pat su vaikais piešėme, aplikavome, konstravome įvairias pilis, dvarus. Tuo pačiu gimė ir nauja aplikacijų paroda koridoriuje ta pačia tema.

Nuo vasario 14 d. viename iš darželio koridorių yra eksponuojama šeimų darbų paroda „Lietuvos pilys“.

Mokytojos Irena ir Justina

 

Laiškas bendruomenei

Mieli Vilniaus lopšelio-darželio „Pasaka“ bendruomenės nariai

         Ilgą laiką mes ėjome visi drauge, pasitardami, kurdami gražią „Pasaką“ vaikams ir kitiems bendruomenės nariams. Stengėmės, kad aplinka būtų ne tik estetiška, bet ir inovatyvi, moderni, atliepianti nūdienos poreikius. Sukūrėme unikalią, vienintelę respublikoje įstaigą, kur šeimos turi pasirinkimą ugdyti vaikus pagal norimą metodą: kūrybinį visuminį, Valdorfo, Montesori. Džiaugiamės, kad mūsų ugdytiniai į mokyklą išeina puikiai pasirengę. Nemaža jų dalis aplanko mus ne tik būdami pirmokais, antrokais, trečiokais…., bet ir abiturientais. Dar smagiau, kai atveda savo vaikus ir pasakoja, kad jiems patiems buvo gera darželyje ir nori, kad „Pasaką“ lankytų jų vaikai.

         Darželio visas personalas yra puikus: rūpinasi sveika vaikų mityba, švaria ir tvarkinga aplinka, nuolat kelia kvalifikaciją, taiko naujus ugdymo būdus, priemones, sistemingai aiškinasi vaikų poreikius ir stengiasi juos atliepti. Pedagogai drauge su vaikais aktyviai dalyvauja darželio, respublikos, tarptautiniuose projektuose. Kokie įspūdingi tradiciniai bendruomenės renginiai: šeimų pasirodymai, pedagogų linijiniai šokiai ir nepakartojami spektakliai – miuziklai.

         Iš tiesų, drauge daug nuveikėme.

         Mes – Danguolė ir Jolita esame visiems dėkingos už nuoširdžią bendrystę, už palaikymą, už gerus žodžius, laiškus, komplimentus, šypsenas.

         Lapkričio 30-oji diena – yra paskutinė mūsų darbo diena „Pasakoje“.

Danguolė ir Jolita

Laba diena,

Bendruomenės vardu noriu padėkoti vaikų tėvams, mokytojams, darželio darbuotojams, kurie 1,2% savo pajamų mokesčio pervedė Vilniaus lopšeliui – darželiui „Pasaka“. Nuoširdžiai Jums AČIŪ!

Už 2020 metus darželis gavo 5040,95 eurų paramą.

Šios lėšos bus panaudotos edukacinių erdvių turtinimui.

Pagarbiai,
darželio direktorė Danguolė Babičienė

Susitikimas su ornitologu Gediminu

Šių metų spalio 4 d. pas mus į įstaigą atkeliavo puikus paukščių žinovas – ornitologas G. Petkus. Jis su vaikais pasidalino savo žiniomis apie Lietuvoje pasiliekančius žiemoti paukščius, parodė skirtingų paukštelių inkilus ir supažindino su paukštelių garsais. Kartu su vaikais stebėjo paukštelius su žiūronais ir teleskopu, aiškino kaip reikia naudotis vienais ar kitais prietaisais.  Vaikai turėjo tiek daug klausimų, kad ornitologas vos spėjo atsakinėti į juos. Vaikams buvo smalsu kaip atskirti patelę nuo patino, kodėl gražiai čiulba tik patinėliai, kodėl nereikia maitinti paukštelių batonu, kodėl gegutės palieka savo vaikus svetimuose lizduose, ar kryžiaspanis žiemoja Lietuvoje, koks paukštis miega skraidydamas ir pan.  Vaikai sužinojo, jog ne tik paukšteliai gyvena inkiluose, bet ir boružės. Edukacinėje pamokėlėje dalyvavo dvi priešmokyklinės grupės: „Nykštukų“ ir „Žirniukų“.
Mokytoja Justina

Vaiko teisės ir pareigos

Visi vaikai gimsta turėdami  vienodas teises – nesvarbu, kur jie gyventų, kokie būtų. Prašau, supažindinkime vaikus su jų teisėmis ir pareigomis.
Kaip vaikams paaiškinti, kas yra teisė ir pareiga?
Teisė – tai suteikta galimybė kuo nors naudotis, pareiga – tai darbai, dalykai, kuriuos reikia atlikti.
 
 
Socialinė pedagogė Edita

Žirniukų žygis dviračiais ir paspirtukais

Vieną rudenio rytą priešmokyklinukai „Žirniukai“ išriedėjo į žygį. Vieni keliavo dviračiais, kiti paspirtukais. Kelionės tikslas buvo nuvykti į netoliese esantį Žirmūnų paplūdimį. Prieš tai visi aptarėme eismo taisykles, saugaus elgesio taisykles ir susitarę sutartinius ženklus, kurie reiškė važiuoti (ištiestas delnas) arba sustoti (kumštukas) išriedėjom kartu su respublikine akcija „Rieda ratai rateliukai“ į paplūdimį. Važiuojant kirtome vieną gatvę, kur reikėjo nulipti nuo transporto priemonės ir persivaryti per perėją savo dviratį ar paspirtuką. Toliau judėjome dviračių takais, kur vaikai mokėsi važiuoti ant kelio nupieštą rodyklę. Keliaudami pamatėme tiltą ir iš viršaus ir iš apačios, patyrinėjome savo balso aidą būnant po tiltu.

Nuvykę prie galutinio mūsų tikslo – vaikai su mokytojomis aptarė stende matomus ženklus. Paplūdimyje žaidėme žaidimus, užkandžiavome ir šildėmės šilta arbata. Grįžtant atgal į darželį sutikome visas tris pagalbos tarnybas: girdėjome policijos sirenas ir matėme kaip automobiliai traukiasi į šalį norėdami praleisti pareigūnus; tada dar garsiau atkaukė kitos sirenos, kurių garsas buvo toks garsus, kad vaikai sakė „man tuoj ausys plyš nuo tokio garso“ – tai buvo gaisrininkų automobilis, net sustojome pažiūrėti kaip jis važiuoja. Taip pat matėme sankryžoje stovintį greitosios pagalbos automobilį, kuris laukė žalios šviesos, tai vaikai puikiai įžiūrėjo, kad ant automobilio parašyta jiems žinomas numeris 112 ir visi pasikartojome, kad tai skubios pagalbos numeris. Sugrįžę į darželį vaikai dalinosi įspūdžiais vieni su kitais, kaip jiems sekėsi ir kaip pavyko kelionė ir visi iš vien kartojo – greičiau riedėkime į kitą kelionę.

Mokytoja Justina

Mums reikia Jūsų paramos!

Gerbiami tėveliai,

Mes, darželio vaikai ir darbuotojai, būsime labai dėkingi, jei nepamiršite pervesti 1,2% gyventojų pajamų mokesčio mūsų darželiui.

Už surinktas lėšas įrengsime basų pėdų ergoterapinį taką, kuriuo naudosis visų grupių vaikai.

AČIŪ!

 

#nenurašauopalaikau

Kovo 21 dieną švenčiama Pasaulinė Dauno sindromo diena, kurią mūvimos skirtingos kojinės išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms.

„Žirniukų“ ir „Gudručių“ grupės prisidėjo prie socialinės akcijos #nenurašykopalaikyk, skirtos išreikšti paramą jautriai visuomenės ląstelei, plėsti tolerancijos ribas, mažinti atskirtį bei formuoti sveiką visuomenės požiūrį į žmones su šia negalia.  

Akcija „Mūsų lange – Lietuva“

Mes jau puošiamės ir ruošiamės Vasario 16-osios šventei. Dalyvaujame akcijoje „Mūsų lange – Lietuva“, kurią organizuoja Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įstaigų metodinė taryba. 

Darželio langus papuošėme trijų spalvų paukščiais 🙂 Kelių grupių auklėtojos – Daiva, Ivona, Rasa, Ilona, Jūratė, Edita, Eglė, Loreta, Elvyra, Austė, Nijolė, Sigita – grupių langus papuošė savo kurtais papuošimais, skirtais Lietuvai.

Puoškime savo langus!

Šeimos fotografijų paroda

Guostės šeima, gal būt daugiau mama Aliona, surengtė mūsų laiptinėje nuotraukų parodą. Tai ne šiaip iš kažkur rastos nuotraukos. Tai šeimos archyve sukauptos, tikrai meninės, įdomios, tiek turiniu, tiek kūrybine prasme, nuotraukos. Kiekvienoje nuotraukoje galima atrasti gyvūną, paukštį ar jūros gelmių gyventoją.
Parodos idėja gimė spalio mėn. Ji buvo išieškota, ištyrinėta, išlaukta 🙂

Atmintis gyva!

1991m. sausio įvykiai iki šiol gyvi mūsų prisiminimuose, nes viskas vyko tik prieš 30 metų. Tada susikibę už rankų, dainomis prie degančių laužų žmonės buvo suvažiavę iš visos Lietuvos ir parodė savo stiprybę. Jie apgynė Lietuvos laisvę prieš agresorių.

Šiemet ir vėl prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. 

Mes prisimename kovojusius ir languose uždegame liepsnelę.

Lai mūsų širdyse dega laisvės liepsna!

Vaikų meninės raiškos pasiekimų gerinimas

Vaikai kartu su savo šeima, auklėtojomis ir draugais kūrė muzikos instrumentus. Vaikai mokėsi ieškoti būdų, kaip pagaminti intrumentą, kuris skleistų garsą ir būtų saugus bei estetiškas.

Savo darbo rezultatais didžiavosi: pasakojo, grojo, kūrė koncertus grupėje ir šeimos nariams 🙂

Iš viso pagaminta 141 muzikos instrumentas 🙂

Padėka bendruomenei

Laba diena,

Bendruomenės vardu noriu padėkoti vaikų tėvams, mokytojams, darželio darbuotojams, kurie 1,2% savo pajamų mokesčio pervedė Vilniaus lopšeliui – darželiui „Pasaka“. Nuoširdžiai Jums AČIŪ!

Už 2019 metus darželis gavo 4657,23 eurų paramą.

Šios lėšos bus panaudotos edukacinių erdvių turtinimui.

Pagarbiai,
darželio direktorė Danguolė Babičienė

Kalėdos jau pakeliui!

Kalėdų šventės vaikams vyks gruodžio 16-17d. 

Primename, kad šiemet dėl Covid-19 plitimo šalyje, laikantis visų saugumo reikalavimų, šventėje gali dalyvauti tik grupės vaikai ir auklėtojos 🙂

Susitikimas su Kalėdų seneliu vyks nuotoliniu būdu 🙂 

Linkime saugių ir šiltų artėjančių švenčių 🙂

 

Vaikams apie korona virusą

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skiria dėmesio vaikų žinioms apie koronavirusą (COVID-19) plėsti ir pristato į lietuvių kalbą išverstą knygelę bei animacinį filmuką „Mano herojus – tai tu“.

Knygelė „Mano herojus – tai tu“ skirta viso pasaulio vaikams, paveiktiems COVID-19 pandemijos. Susipažindami su pagrindinio knygelės istorijos herojaus Arijaus nuotykiais, vaikai plečia savo žinias ir suvokimą apie koronavirusą. Tai padeda tėvams ir pedagogams vaikams patraukliu būdu kalbėti apie vaikus bauginančius dalykus, susijusius su koronavirusu, bei žaismingai juos mokyti laikytis saugumo rekomendacijų.

Knygelė „Mano herojus – tai tu“ – tai Nuolatinio agentūrų bendradarbiavimo komiteto Psichinės sveikatos ir Psichosocialinės pagalbos ekstremaliųjų įvykių metu Atskaitinės grupės (angl. IASC MHPSS RG) projektas. Ji buvo parengta bendradarbiaujant su ekspertais iš daugiau nei 50 tarptautinių organizacijų, tėvais, globėjais, mokytojais ir vaikais iš 104 šalių. Šiuo metu knygelė yra išversta į 130 skirtingų kalbų.

SAM primena, kad karantino metu svarbu skirti dėmesio mažųjų emocinei sveikatai, nes viešojoje erdvėje girdima informacija, pasikeitusi kasdienio gyvenimo rutina ir suaugusiųjų kalbos gali turėti neigiamos įtakos ir mažųjų psichikos sveikatai. Daugiau patarimų, kaip rūpintis vaikų emocine sveikata pandemijos metu, galite rasti nacionalinėje psichikos sveikatos svetainėje www.pagalbasau.lt.

Taip pat galite susipažinti ir su filmuku, adaptuotu pagal knygelę.