ILGALAIKIS EKOLOGINIS PROJEKTAS „AUGINU, SODINU, MĖTĄ“

2023m. balandžio 1 dieną/rugsėjo 30 dieną buvo organizuojamas respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ilgalaikis ekologinis projektas „Auginu, sodinu – mėtą“.

Šio projekto tikslas – plėsti vaikų gamtamokslines ir aplinkosaugines kompetencijas sudarant galimybę per patrauklią veiklą susipažinti su mėtų rūšių įvairove, pagrindiniais sodinimo ir auginimo principais, panaudojimo galimybėmis, kuriant mėtų edukacinių erdvių aplinką, skatinti bendradarbiavimą tarp ugdymo įstaigų ir kitų organizacijų.

Projektas vyko 3 etapais. Dalyviai (ugdytiniai) projekto įgyvendinimo metu, pagilino suvokimą apie mėtos augimo etapus, panaudojimo galimybes, analizavo, tyrinėjo augančius augalus, pastebėjo kaip keičiasi jo sandara ir savybės. Vertindami, aptardami, sistemindami informaciją, plėtė gamtos pažinimo, aplinkosaugines žinias, pagarbą gyvybei ir gamtai, kūrė mėtų tyrimams erdves, kvapias ir jaukias poilsio vietas, mėgavosi mėtų aromatu, skanavo arbatos. Nuotraukas ir nuotraukų koliažus dalyviai siuntė el. paštu, kurie buvo skelbiami uždaroje www.facebook.com grupėje „Auginu, sodinu-Mėtą“.

Džiaugiamės, kad šis projektas sulaukė didelio dėmesio ir aktyvaus dalyvavimo visoje Lietuvoje. Jame sudalyvavo 28 ugdymo įstaigos, iš jų 59 pedagogai ir jų padėjėjai.

Mėtos tapo nuostabių atradimų ir patyrimų objektu.