EDUKACINĖ VIKTORINA „TAUSOKIME GAMTĄ“ (EUROPOS ATLIEKŲ MAŽINIMO SAVAITĖ)

Lapkričio 18-26 d. visose Europos šalyse prasidedanti Europos atliekų mažinimo savaitė, rengiama jau 15 kartą, šiais metais kviečia skirti dėmesį pakuočių atliekoms. Jos šūkis – „Nesipakuok“ (angl. „Don‘t get wrapped up“) ragina būti sąmoningiems ir prisidėti prie pakuočių atliekų mažinimo..

Lapkričio 24 d. lopšelio-darželio „Pasaka”, “Drugelių”, “Gudručių”, “Nykštukų”, “Boružiukų”, “Montesori” ir “Šnekučių” ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupėse vyko edukacinė viktorina „Tausokime gamtą“, skirta įtvirtinti žinias apie atliekų rūšiavimą,  domėtis ekologinėmis problemomis, ugdyti vaiko patirtinį gamtos pažinimą, įtvirtinti įgytą informaciją. Edukacinės viktorinos metu buvo žaismingai pateikti rūšiavimo principai, vaikai atliko įvairias užduotis, atsakinėjo į klausimus. Grupių komandos pasirodė šauniai, atsakė į visus jiems pateiktus klausimus, įtvirtino žinias, ugdė(si) ekologinę savimonę ir kultūrą. Taip pat priešmokyklinukai pasigamino kalėdinį žaisliuką (pakabinti ant eglutės) iš tualetinio popieriaus ritinėlio, o dažymui panaudojome senus dantų šepetėlius. Viktorinos dalyviai buvo apdovanoti knygelėmis apie rūšiavimą.