Studenčių dovana vaikams – spektaklis apie bilduką

Septynias savaites mūsų daržely, „Voveriukų“, „Nykštukų“ ir Valdorfo grupėse, praktiką atliko LEU III kurso studentės Greta, Kotryna ir Vilora.  Jos vaikams pateikė įdomių veiklų grupėse.

Būsimos pedagogės  vaikus pakvietė į savo surengtą spektaklį „Bildukas“.  Vaikai  pamatė,  kokios puikios mūsų studentės yra aktorės. Vaikai pergyveno, kodėl liūdi mergaitė, ar jai pavyks atspėti vardą paslaptingo svečio. Džiaugėsi, kad bildukas  prasmego.

Auklėtoja Genutė

„Voveriukų” grupėje svečiavosi stalius

Šiandien pas mus atvyko Indrės tėtis. Jis parodė mums, kaip galima pagaminti suoliuką. Vaikai susipažino su staliaus instrumentais. Dabar žino kokių reikia instrumentų ir medžiagų, norint pagaminti suoliuką.
Vaikai išbandė dirbti su grąžtu, suktuku. Džiaugėsi, kad visi kartu pagamino suoliuką. Išbandė ar patogu sėdėti. Vėliau bandė pjauti su pjūklu. Suprato, kad nelengvas šis darbas. Mūsų mergaitės buvo labai aktyvios. Jos puikiai dirbo su pjūklu.
Mes džiaugiamės, kad mus aplankė tėtis Arvydas.
Auklėtoja Genutė

Ar matėt kiek šiandien sniego? :)

Vaikų (ir ne tik jų) norai pildosi! PRI-SNI-GO! Ir ne šiaip sau, o tiek, kad visiems užteko! 🙂

Ką veikėme su sniegu, paklausite? Atsakome: voliojomės, mėtėmės, darėm angelus, statėm paslaptingas pilis, matavom sniego gylį, žaidėm slėpynes, statėm kalną, nuo kurio galėtume nučiuožti (nelabai pavyko, bet svarbu komandinis darbas), tyrinėjom sniego purumą, lengvumą, baltumą, kai kas pabandė ir skonį…
Atsimenate vaikystėj sniego skonį? 🙂 Jis buvo kitoks… 🙂

Linkime, kad ir Jūsų svajonės išsipildytų 🙂

Auklėtoja Rima

Šešėlių spektaklis

Kai dabar tamsusis paros metas ilgėja, mūsų darželyje vaikus nudžiugino šešėlių spektaklis „Vargšas ir besotis”. Tai lietuvių liaudies pasaka, kurią į spektaklį „pavertė” Valdorfo grupės auklėtojos bei padovanojo darželio vaikams bei darbuotojams 🙂

Šio spektaklio premjera buvo prieš savaitę, kai Valdorfo grupės šventė Žibintų šventę. Jie keliavo į žygį su pačių gamintais žibintais, o vakare kartu su tėveliais stebėjo spektaklį.

Linkime šviesių ir šiltų vakarų kartu su pasaka 😉

Spektaklio įrašas

Auklėtoja Rima

„ Voveriukų“ išvyka į Lietuvos nacionalinį muziejų

Šiandien „Voveriukų” grupės vaikai lankėsi Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Muziejuje vaikai sužinojo koks duonelės kelias iki kasdieninio stalo senovėje. Vaikai turėjo galimybę prisiliesti prie šimtmečio senumo daiktų: dalgelės, medinio grėblio, girnų, rėčio, lyžės, spragilo. Vaikai atkartojo grūdų  sėjimo, pjovimo, kūlimo, vėtymo, malimo, minkymo, kepimo judesius. Valandėlės pabaigoje paskanavo duonos ir įsitikino, kad daug laiko ir darbo reikia įdėti, kad duona užaugtų. Grįžome į darželį geros nuotaikos ir kupini įspūdžių.

Auklėtoja Jolanta

Kas tas archeologas? Ir ką gi jis veikia?

Šiandien priešmokyklinukai („Gudručių“ ir  „Drugelių“ grupės vaikai) domėjosi kas yra archeologas ir ką gi jis veikia. O jiems išsiaiškinti padėjo Jono mama Šarūnė Valotkienė, kurios profesija ir yra būtent tokia. Archeologė vaikams papasakojo apie šią profesiją, darbo įrankius ir tai ką randa. Vaikai apžiūrinėjo iš muziejaus atneštus radinius, tokius kaip: titnagas, akmenukai, apyrankės, kirvukų dalys, segės ir kt. Priešmokyklinukai aiškinosi kokiais įrankiais archeologai dirba, žiūrėjo nufilmuotą archeologų darbą. O ko nežinojo drąsiai klausinėjo archeologės – Šarūnės. Jono mama mūsų darželiui padovanojo knygą – „Pirmykščio žmogaus kailyje“, tam kad vaikams būtų galima daugiau pažinti archeologo profesiją.

Susitikimas su ornitologu Gediminu Petkumi

Šių metų lapkričio 8 dieną priešmokyklinių grupių („Drugeliai“ ir „Gudručiai“) vaikai turėjo edukacinę valandėlę – „Paukšteliai ruošiasi žiemai“. Joje sužinojo apie gandrus, gulbes, zyles, kregždes, žvirblius ir kitus paukštelius. Ornitologas papasakojo, kur paukšteliai skrenda žiemoti ir kodėl. Vaikų klausinėjo, ką kiekvienos rūšies paukšteliai lesa. Vaikams rodė filmukus apie paukštelius, kaip jie čiulba, skrenda bei kokia kuosa yra protinga. Be to, G. Petkus vaikams padovanojo ne tik nuostabią edukacinę valandėlę, bet ir įteikė po lipduką su paukšteliu.

Kostiumų diena priešmokyklinėse grupėse

Spalio 31 dieną „Drugelių“ ir „Gudručių“ grupės vaikai turėjo kostiumų/kaukių dieną. Kas neturėjo kaukės pasigaminome grupėje, o kas turėjo atėję į darželį jas užsidėjo, apsirengė. Šios kostiumų/kaukių dienos metu vaikai leido laiką kartu, ryto rato metu vaikai savo draugams pristatė savo kostiumus/kaukes, po to kartu žiūrėjo animacinį filmą „Monstrų viešbutis“. Po filmo žiūrėjimo vaikai turėjo laiko pabendrauti,  pažaisti kartu „Gudručių“ grupėje pasirinktus žaidimus. O po pietų poilsio vaikai taip pat galėjo apsirengti kostiumus ir žaisti savose grupėse.