Žirniukų žygis dviračiais ir paspirtukais

Vieną rudenio rytą priešmokyklinukai „Žirniukai“ išriedėjo į žygį. Vieni keliavo dviračiais, kiti paspirtukais. Kelionės tikslas buvo nuvykti į netoliese esantį Žirmūnų paplūdimį. Prieš tai visi aptarėme eismo taisykles, saugaus elgesio taisykles ir susitarę sutartinius ženklus, kurie reiškė važiuoti (ištiestas delnas) arba sustoti (kumštukas) išriedėjom kartu su respublikine akcija „Rieda ratai rateliukai“ į paplūdimį. Važiuojant kirtome vieną gatvę, kur reikėjo nulipti nuo transporto priemonės ir persivaryti per perėją savo dviratį ar paspirtuką. Toliau judėjome dviračių takais, kur vaikai mokėsi važiuoti ant kelio nupieštą rodyklę. Keliaudami pamatėme tiltą ir iš viršaus ir iš apačios, patyrinėjome savo balso aidą būnant po tiltu.

Nuvykę prie galutinio mūsų tikslo – vaikai su mokytojomis aptarė stende matomus ženklus. Paplūdimyje žaidėme žaidimus, užkandžiavome ir šildėmės šilta arbata. Grįžtant atgal į darželį sutikome visas tris pagalbos tarnybas: girdėjome policijos sirenas ir matėme kaip automobiliai traukiasi į šalį norėdami praleisti pareigūnus; tada dar garsiau atkaukė kitos sirenos, kurių garsas buvo toks garsus, kad vaikai sakė „man tuoj ausys plyš nuo tokio garso“ – tai buvo gaisrininkų automobilis, net sustojome pažiūrėti kaip jis važiuoja. Taip pat matėme sankryžoje stovintį greitosios pagalbos automobilį, kuris laukė žalios šviesos, tai vaikai puikiai įžiūrėjo, kad ant automobilio parašyta jiems žinomas numeris 112 ir visi pasikartojome, kad tai skubios pagalbos numeris. Sugrįžę į darželį vaikai dalinosi įspūdžiais vieni su kitais, kaip jiems sekėsi ir kaip pavyko kelionė ir visi iš vien kartojo – greičiau riedėkime į kitą kelionę.

Mokytoja Justina