„Futboliukas“

„FUTBOLIUKAS“ – tai vienas iš Lietuvos futbolo federacijos ir Masinio futbolo asociacijos ilgalaikės vaikų futbolo vystymo programos “Sugrąžinkime vaikus į stadionus” projektas.

Tikslas – naudojant žaidimus ir pedagoginę “smagaus futbolo žaidimo koncepciją”, suteikti vertingos ir praturtinančios žaidimo patirties, kartu populiarinant futbolą, pritraukiant vaikus ir ugdant įvairiausius jų talentus.

Futboliukas – tai džiaugsmas, žaidimas, linksmybės, ugdymas, atsakomybė, bendradarbiavimas…

Dalyvaudami projekte gavome žinių ir papildėme sportinį inventorių. Gavome: du lauko vartus, du lengvus vartus naudoti patalpose, minkštų (paraloninių) ir kietų (odinių) kamuolių, kūgių, liemenių ir t.t.

„Futboliuko“ varžybos darželyje

Balandžio mėnesį mūsų darželyje vyko „Futboliuko“ varžybos, kuriose vaikai žaidė futbolą, džiaugėsi įspyrę į vartus, buvo apdovanoti visi dalyvavę vaikai. Mus aplankė Masinio futbolo asociacijos direktorius Vaidotas Rastenis ir vadybininkas Ignas Marcinkevičius. Futbolą žaidė ne tik vaikai, bet ir tėvai, nes….. Nes futbolą gali žaisti VISI 🙂

Susiradome draugų!!!

Vilniaus FK „Žalgiris“ futbolininkai kartu su treneriais pasikvietė mus į LFF stadioną, kuriame treniruojasi. „Žirniukų“, „Gudručių“ ir „Drugelių“ grupių vaikai turėjo galimybę treniruotis kartu su tikrais žaidėjais. Išmokti naujų apgaulingų judesių, įspirti į vartus, kuriuos saugojo tikras vartininkas, pažaisti futbolą.

VAIZDO ĮRAŠAS

„Futboliuko“ festivalis

Gegužės 13d. LFF stadione vyko „Futboliuko festivalis“ ir mūsų darželį atstovavo 12 vaikų komanda iš keturių grupių: Montesori, „Žirniukų“, „Drugelių“ ir „Gudručių“. Renginyje dalyvavo virš 250 vaikų iš Vilniaus darželių. Vaikai atliko įvairias užduotis, kartu su jais buvo ir jaunieji futbolininkai iš įvairių klubų, po varžybų

Moksleiviai iš Jėzuitų gimnazijos

Kartu su vaikais pažaisti futbolo atėjo moksleiviai – savanoriai iš Jėzuitų gimnazijos. Visi linksmai ir azartiškai leido laiką, džiaugėsi įvarčiais 🙂

Mūsų futbolo aikštelės atidarymas

2016 m. rugsėjo 12 d. buvo gražiausia ir šilčiausia rudens diena. Mūsų aikštelės atidaryme dalyvavo LFF prezidentas Edvinas Eimontas, Masinio futbolo asociacijos direktorius Vaidotas Rastenis, svečiai iš savivaldybės, atstovai iš darželių, iš kaimyninio darželio „Spragtukas“ vaikai ir auklėtojos ir, aišku, vaikų tėveliai.

Vaizdo įrašas

Grassroots savaitė 2017

Mūsų darželis dalyvavo Masinio futbolo (Grassroots Week) savaitėje Europoje. Šią savaitę visoje Europoje vyko įvairūs futbolo renginiai. Žaidė visi: vaikai, tėvai, seneliai, močiutės, pedagogai ir t.t. Žaidė bet kur, svarbu buvo turėti kamuolį ir žaisti futbolą 🙂

FUTBOLIUKAS nuo 2020 m.

Kiekvieną kelionės mėnesį Jūsų lauks nauji iššūkiai ir išbandymai, nes futbolą galima pažinti ne tik žaidžiant aikštelėje, bet ir kuriant, atliekant įvairias lavinamąsias užduotis, vaidybą, bendravimą. Visa tai leis suvokti futbolą kaip veiklą, apjungiančią įvairias veiklos sritis.

„Futboliukas“ – tai paprasta futbolo atmaina, kuri žaidžiama salėje ir lauke 3 prieš 3 netradicinėse erdvėse. Toks žaidimas suteikia daug daugiau džiaugsmo nei įprasti komandiniai žaidimai, nes visi vaikai yra įtraukiami į žaidimą ir visi gauna progą pasimėgauti žaisdami su kamuoliu.

Projekto tikslas – naudojant žaidimus ir pedagoginę „smagaus futbolo žaidimo koncepciją“ suteikti vertingos ir praturtinančios žaidimo patirties vaikams, taip pat populiarinti futbolą, sudominant jaunuosius žaidėjus ir ugdant įvairiausius jų talentus.

Organizuojant žaidimus siekiama skatinti bei stiprinti draugystę ir sportinį bendradarbiavimą tarp projekto organizatorių, dalyvių, o taip pat ir kaimyninių bendruomenių.

Kuriant projektą buvo atsižvelgta į problemas ikimokyklinio ugdymo įstaigose, t. y. dažniausiai jos neturi sporto salių arba jos yra įrengtos mažose erdvėse, tad siekiant, kad vaikai galėtų žaisti futbolą savo įstaigose, buvo parinktas specialus inventorius leidžiantis aktyvią veiklą vykdyti net ir mažose erdvėse.

2009 metais „Futboliukas“ prasidėjo su šūkiu „Čia svarbu ne ūgis … ir net ne smūgis“. Projektas susilaukė didelio ikimokyklinio ugdymo įstaigų dėmesio, o nuo projekto pradžios iki 2020 metų ši idėja suvienijo daugiau nei 350 įstaigų iš visos Lietuvos.

Kaune, Nacionalinėje futbolo akademijoje, daugiau kaip 300 pedagogų dalyvavo „Futboliuko“ kursuose, kuriuose gavo ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių, kurias vėliau naudojo savo organizuojamuose užsiėmimuose. Aktyvūs ir entuziastingi pedagogai per dešimtmetį įtraukė keliolika tūkstančių vaikų, kurių širdis užbūrė futbolo galia.