Susitikimas su ornitologu Gediminu

Šių metų spalio 4 d. pas mus į įstaigą atkeliavo puikus paukščių žinovas – ornitologas G. Petkus. Jis su vaikais pasidalino savo žiniomis apie Lietuvoje pasiliekančius žiemoti paukščius, parodė skirtingų paukštelių inkilus ir supažindino su paukštelių garsais. Kartu su vaikais stebėjo paukštelius su žiūronais ir teleskopu, aiškino kaip reikia naudotis vienais ar kitais prietaisais.  Vaikai turėjo tiek daug klausimų, kad ornitologas vos spėjo atsakinėti į juos. Vaikams buvo smalsu kaip atskirti patelę nuo patino, kodėl gražiai čiulba tik patinėliai, kodėl nereikia maitinti paukštelių batonu, kodėl gegutės palieka savo vaikus svetimuose lizduose, ar kryžiaspanis žiemoja Lietuvoje, koks paukštis miega skraidydamas ir pan.  Vaikai sužinojo, jog ne tik paukšteliai gyvena inkiluose, bet ir boružės. Edukacinėje pamokėlėje dalyvavo dvi priešmokyklinės grupės: „Nykštukų“ ir „Žirniukų“.
Mokytoja Justina