Ornitologas svečiuose

Šiandien pas mus darželyje lankėsi ornitologas Gediminas Petkus. Jis vaikams parodė Lietuvos paukščius, jų kelionę į šiltuosius kraštus. Atkreipė vaikų dėmesį, kad negalima maitinti gulbių, ančių. Vaikai pamatė retesnius paukščius: kolibrį, nykštuką, čiurlį, juodąjį gandrą ir t.t. Pamatė kaip varnėnų pulkas „šoka“ šokį, išbandė kokio platumo yra gervės sparnai ir pan. Priešmokyklinukai kartu su ornitologu per teleskopą stebėjo mūsų darželį lankančius paukščius.

„Gudručiai” lankėsi veterinarijos klinikoje

Š. m spalio 13 dieną priešmokyklinė „Gudručių“ grupė vyko į Žirmūnų veterinarijos kliniką. Nors oras buvo lietingas, bet tai vaikų neišgąsdino.  Į kliniką ėjome pėsčiomis, todėl vaikai prisiminė saugaus elgesio taisykles gatvėje, nes reikėjo pereiti judrią sankryžą, praeiti pro degalinę, kur yra intensyvus judėjimas.

Klinikoje mus pasitiko šuo Salsa ir veterinarijos gydytoja. Vaikams labai patiko bendrauti su šuneliu, jie galėjo jį paglostyti, stebėjo, kaip šunelis vykdo komandas. Darbuotojai parodė vaikams, kur gyvūnai sveriami, kaip atliekami tyrimai, pabuvojo ligoninėje, pamatė operacinę. Klinikoje yra ir gyvūnų kirpykla, kaip tik tuo metu kirposi šuo vardu Grantas. Pabaigoje vaikams buvo įteiktos dovanos. Išvyka vaikams patiko, vaikai patyrė daug teigiamų įspūdžių.

Auklėtoja Irena