„Gėlių istorijos“ – kažkas neįtikėtino!

Vakar “Gudručių”, “Drugelių” ir Montesori grupių vaikai keliavo į “Lėlių” teatrą, kuriame stebėjo spektaklį – “Gėlių istorijos”. Vaikai ne tik susipažino su gėlėmis, bet ir pamatė vabalėlius: bitutę, mėšlavabalį, kuris labiausiai vaikams ir įsiminė, nes turėjo susukęs mėšlo kamuoliuką. Spektaklio metu jie krykštavo juoku iš pelių, kurios gyveno gėlių darželyje. Paklausti vaikai, kokia gėlė buvo gražiausia, jie beveik vienbalsiai pasakė, jog narcizas, kuris spektaklio metu grožėjosi ne kitomis gėlėmis augančiomis greta jo, bet savimi, jis negalėjo atsigrožėti savo gražumu. Daug džiaugsmo vaikams suteikė kelionė autobusu, nes dažniausiai vaikai keliauja automobiliais. Važiuodami jie galėjo grožėtis Vilniaus senamiesčio vaizdais (Petro ir Povilo bažnyčia, Šv. Kazimiero bažnyčia, Aušros vartais, Rotušės aikšte), vardino žinomų gatvių, upių pavadinimus, stebėjo kalnų parko kraštovaizdį. Grįžę į grupę įspūdžius išreiškė piešiniais, vaidino, tai ką matė.

Auklėtojos Justina ir Irena

Išvyka į biblioteką

Šiandien „Voveriukų“ ir „Šnekučių“ grupės vaikai vyko į „Saulutės“ biblioteką.

Bibliotekos salėje vaikų laukė rašytoja Evelina Daciūtė ir „Tikra knyga“  leidyklos  kūrybos vadovė Daiva Rudytė. Vaikams buvo paskaitytos ištraukos iš geriausios metų knygos „Laimė yra lapė“, taip pat „Lubinų labirintas“. Aptarė knygas su vaikais. Pakalbėjo, ką reiškia būti kitokiu, kas mus verčia jaustis blogai, o kas gerai, kaip reikia elgtis su kitais.

Susitikimo metu vaikai sužinojo, kad kai kurios istorijos yra nutikusios tikrame gyvenime. Meškiukų istorijas autorė sugalvojo,  pamačiusi pasiūtus rankų darbo gražius meškiukus.

Po susitikimo vaikai galėjo užduoti klausimus rašytojai, įsigyti patikusią knygą, bei gauti rašytojos įrašą su palinkėjimu.

Auklėtojos Jolanta ir Genė

Išvyka į „Lėlės” teatrą

„Šnekučių“, „Nykštukų“, „Voveriukų“ grupių vaikai vyko į teatrą „Lėlė“. Vaikai žiūrėjo naujausia teatro „Lėlė“ premjera spektaklį „Gėlių istorijos“.Spektaklis, sukurtas  pagal latvių rašytojos Annos Sakse literatūrinių pasakų knygą „Pasakos apie gėles“.

Auklėtoja Ilona

Valio „Trikrepšio“ festivaliui!

Šiandien įvyko „Trikrepšio“ festivalis, kuris buvo organizuojamas norint paminėti kovo 11 d., kuri kaip visi žinome yra mūsų šaliai, Lietuvai, svarbi. 1990 metais kovo 11 d. Lietuva atkūrė  NEPRIKLAUSOMYBĘ ir tapo laisva ir nepriklausoma nuo kitų valstybių. Šiai dienai paminėti mūsų priešmokyklinukai („Gudručių“, „Drugelių“ „Montesori“ grupės vaikai)  dalyvavo festivalyje, kurio metu jie rungtyniavo bei atliko keletą užduočių. Užduotys buvo susiję su krepšiniu, vaikai viena ranka varėsi krepšinio kamuolį, rideno kamuolį komandos draugams pasikeisdami vietomis ir be abejo, mėtė į krepšį. Taip pelnydami savo komandoms taškus. Buvo nepamiršti ir šventėje dalyvavę suaugusieji, kuriems taip pat jėgas teko išmėginti mėtant kamuolį į krepšį. O kad šventė būtų panašesnė į tikras krepšinio varžybas buvo ir palaikymo šokėjos, kurios ir atidarė mūsų festivalį. Visi dalyviai, žiūrovai, sirgaliai buvo apdovanoti skaniais lietuviškais obuoliais.

Auklėtoja Justina

Tomo Petreikio šokių studijos konkursas

Mūsų „Šnekučiai“ pasirodė “Vaikų pramoginių šokių konkurse”. Tomo Petreikio šokių studijos pramoginių šokių šokėjai dalyvavo  šventėje „Vaikų pramoginių šokių konkursas“ „Santaros“ vidurinėje mokykloje. Šokių konkursas vaikams paliko didžiausią įspūdį. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti medaliais.

Auklėtoja Ilona

„Per Vilniaus miestelį…”

Šiandien mūsų darželyje koncertavo „Liaudies instrumentų studija”, kuri vaikams parengė edukacinę pamokėlę „Per Vilniaus miestelį”. Atlikėjai grojo įvairiais muzikos instrumentais, pasakojo kaip atsirado gatvės, pastatai, kas išliko iki šių dienų, o kas jau virto legendomis. Vaikai turėjo galimybę pagroti kartu su muzikantais.