Susitikimas su V. Alekna

Mūsų darželio vaikai dalyvauja programoje “SVEIKA ATEITIS”, vienas iš etapų buvo sporto šventė su sveikatos princu, kuriame dalyvavo „Drugelių“ ir „Gudručių“ grupių vaikai. Vaikai ne tik sportavo, bet ir susipažino su olimpiniu čempionu V. Alekna, visi kartu jie išmėgino naujus sveikatos princo ir grožio princesės pratimus, linksminosi su kitų darželių vaikais.

Auklėtoja Justina

Lietuvos ryto straipsnis apie renginį

Vaizdo įrašas

Kalėdų švenčių laikas

Kalėdų šventės vyks gruodžio 16d. (trečiadienį)

„Pabiručiai” – 9.00 – 9.45
„Žirniukai” – 9.45 – 10.30
„Nykštukai” – 10.30 – 11.30
„Voveriukai” – 11.30 – 12.30
„Bitelių” – 12.30 – 13.30
„Drugelių” – 14.00 – 15.00
„Šnekučių” – 15.00 – 16.00
Montesori  – 16.00 – 17.00
„Gudručių” – 17.00 – 18.00

Vaikų darbelių parodos

Kviečiame aplankyti vaikų darbų parodas mūsų darželyje:

• Dailės studijos vaikų darbų paroda koridoriuje prie salės „Pelėdos miške”;
  • Darbelių ant skaidruolių paroda „Mano skaidrus pasaulis“ (Montesori, „Drugelių“ ir „Gudručių“ grupės);
  • Nuotraukų parodos prie direktorės kabineto „Princo mankšta” ir „Susitikimas su pučiamuoju orkestru”.
  • Parodos laiptinėse: „Ruduo lapų šalyje” (Drugelių gr.), „Rudens spalvos” (Nykštukų gr.), „Ramus miegelis ant spalvoto kilimėlio” (Bitelių gr.), lopšelio grupės darbų paroda „Rudenėlio išdaigos” (koridoriuje).

Vilniaus miesto savivaldybės bibliotekoje „Saulutė” (Žirmūnų 2-84, prie IKI parduotuvės) galite apžiūrėti priešmokyklinukų  (Montesori, „Drugelių“ ir „Gudručių“ gr.) vaikų darbelių ant skaidruolių parodą „Mano skaidrus pasaulis“.

Nauja valdorfiečių tradicija – Mykolinių žygis

Vieną spalio mėnesio šeštadienio rytą, įprastoje vaikams ilgojo žygio vietoje (Verkių regioniniame parke, Kalvarijos kelyje) susirinko abiejų Valdorfo grupių šeimos. Išsidalinę žygio žemėlapius visi patraukė Mykolinių keliu.  Keliauninkų, arba Mykolo riterių laukė išbandymai – nusileisti nuo kalno atbulomis, įveikti kelio galą užsimerkus, perbristi upelį, surinkti dovanas iš gamtos(konkorėžius, giles, šakeles ir t.t,)

Mykolinių žvaigždės mandalai, pereiti per rąstą. Tai buvo susikaupimo, drąsos, stiprybės, valios ir pasitikėjimo pasauliu ir šalia esančiu, vidinės ištvermės reikalaujanti kelionė. Kelio gale laukė įšventinimas į šviesos riterius ir stiprybės gėrimas, pagamintas iš rudeninių uogų – spanguolių, bruknių, putino…. ir Mykolinių obuolių pyragas su žvaigždėmis…

Žygis atskleidė Mykolinių laikotarpio nuotaiką, kurią R. Štaineris įvardijo tokiais žodžiais:
„O gamta, tavo motiniškąją būtį
Nešioju savo valios širdyje.
Ir mano valios štai galia ugninė
Vis grūdina manosios dvasios siekius,
Kad rastųsi savimonė, kad oriai
Nešiočiau savyje save.”

Auklėtoja Šarūnė Bartė

Priešmokyklinukai aplankė Pirmąjį policijos komisariatą

Priešmokyklinio amžiaus vaikų grupės („Gudručių“, „Drugelių“ ir „Montesori“)  keliavo į I – ąjį policijos komisariatą. Ten vaikai buvo supažindinami su policininkų darbo vieta, aprodomos sulaikymo kameros, apklausos kambariai, kaip imami ir daromi pirštų anspaudai ir kt. Taip pat vaikai žiūrėjo šuniuko „Amsiaus“ filmukus apie saugų elgesį gatvėje ir kaip tinkamai užsisegti atšvaitą. Kas norėjo galėjo pasimatuoti policininkų liemenę, pačiupinėti guminį bananą. Su vaikais buvo kalbama apie policininkų tipus (kriminalistai, budėtojai, išminuotojai ir kt.), vyko diskusija apie policijos darbą.

Edukacinė valandėlė „Kodėl reikia plauti rankas?”

„Voveriukų” grupės vaikai dalyvavo edukacinėje valandėlėje „Kodėl reikia plauti rankutes?“ Tai UAB „Drogas“ švietėjiškas projektas. Vaikus aplankė linksmas ir smagus Muilo Burbuliukas.

Skambant nuotaikingai muzikai vaikai atliko rankų plovimo judesius. Vėliau papasakojo kada jie plaunasi rankas.

Burbuliukas džiaugėsi, kad vaikai nepamiršta plauti rankas ir priminė, kas gali nutikti, jei rankos lieka nešvarios. Apsilankęs grupės  Burbuliukas prausykloje paliko naują rankų plovimo  taisyklių plakatą ir aišku- muilo.

Nors Burbuliukas svečiavosi trumpai, tačiau vaikai jį vis dar prisimena, o plaudami rankas žvilgčioja į rankų plovimo taisykles ir negailestingai nuplauna visus mikrobus muilu.

Auklėtoja Jolanta